W niedzielę 30 września na Jasnej Górze odbyły się 17. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. W dorocznej modlitwie brali udział komendanci wojewódzcy, powiatowi, miejscy i rejonowi, policjanci i pracownicy Policji z całego kraju oraz ich rodziny. Pielgrzymka rozpoczęła się na Placu Biegańskiego, gdzie złożono kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego. O godz. 13.15 na szczycie jasnogórskim została odprawiona Msza św., której przewodniczył bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa Policji.

– Jeżeli człowiek ma podjąć walkę ze złem, a to jest rola policjanta, to musi zasięgnąć Ducha Bożego. Inaczej nie da się odróżnić dobra od zła i grzechu. Tego się trzeba uczyć, nabyć tę umiejętność i rozwijać swoją wrażliwość. To jest główny powód tego, że co roku policjanci z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę – mówił bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego.

Po Mszy św. zaplanowano modlitwę przy płaskorzeźbie „Gloria Victis” – „Chwała Zwyciężonym!” w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tablica została wmurowana w ścianę Kaplicy Matki Bożej podczas 1. Pielgrzymki Policji, 29 września 2002 r.

Skip to content