DA Emaus/fot. Radio Fiat

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Częstochowa włącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24h dla Pana”. W tym roku na szczególne miejsce adoracji eucharystycznej oraz sprawowania sakramentu pokuty i pojednania wybrano kościół św. Ireneusza Biskupa Męczennika, siedzibę Duszpasterstwa Akademickiego Emaus.

Do udziału we wspólnej modlitwie zaprasza proboszcz parafii, ks. Michał Krawczyk:

– To inicjatywa, którą kilka lat temu zapoczątkował papież Franciszek. Przeżywana jest zawsze przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, czyli niedzielą radości. Intencją papieża było to, aby stworzyć miejsce, gdzie Bóg może objawiać swoje miłosierdzie. Miejsce, gdzie adorowany będzie żywy i prawdziwy Jezus Chrystus. Oczywiście chętnie podjęliśmy tę inicjatywę w naszej diecezji.

Ojciec Święty Franciszek w Bulli Misericordiae Vultus z kwietnia 2015 roku podkreślał, że wiele osób powraca dziś do sakramentu pojednania, odnajdując w nim drogę powrotu do Boga. Papież zachęca więc do propagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” jest propozycją duszpasterską, która może być realizowana w różnych formach. W Częstochowie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. trwać będą do 13 marca do godz. 19.00. – Warto przyjść, choć na chwilę – dodaje ks. Michał Krawczyk:

– W tym roku papież szczególnie zaznaczył, że Bóg czeka na nas. Dał też hasło z Psalmu 103, z 3 wersetu „On odpuszcza wszystkie Twoje Winy”. Miłosierdzie Boga nie ma żadnych granic. Będziemy więc czekać w Duszpasterstwie, w czasie tej doby, na Ciebie bracie i siostro. Przyjdź i posłuchaj Boga. Niech zacznie działać w Twoim życiu.

Modlitwa w Duszpasterstwie Akademickim rozpocznie się Mszą św. 12 marca o godz. 19.00. Po Eucharystii odbędzie się Nabożeństwo Pokutne.

ABK

24h dla Pana/fot. archiczest.pl