W niedzielę 17 października wspólnota Rodzin Emaus przeżywała swój dzień skupienia. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w parafii akademickiej pw. św. Ireneusza o godzinie 10:00. Eucharystia jednocześnie rozpoczęła „Rekolekcje na Dobry Początek”. Homilię dla uczestników liturgii wygłosił ks. dr Łukasz Dyktyński, który poprowadzi całe rekolekcje.

Oprócz Mszy św. na rozpoczęcie, dzień skupienia kontynuowany będzie po południu. Jedna z rodzin poprowadzi otwarte spotkanie modlitewne. O szczegółach mówi proboszcz duszpasterstwa ks. Michał Krawczyk:

-Rozpoczynamy właśnie Rekolekcje na Dobry Początek, które będzie prowadził ks. dr Łukasz Dyktyński. Zaczynamy niedzielą. O 10:00 msza dla rodzin. Dziś również mamy dzień skupienia Rodzin Emaus. Po południu prowadziła go będzie rodzina z Wielunia. Chcemy wpisać całe te rekolekcje w wydarzenia, które dotyczą całej naszej wspólnoty akademickiej, więc dlatego zaczynamy od rodzin.

Co to znaczy być w wspólnocie Rodzin Emaus? O istocie tej idei mówi małżeństwo, które od lat należy do tej diakonii:

-Jesteśmy małżeństwem, Agnieszka i Sławek. Mamy siedmioro dzieci. Do wspólnoty należymy od 12 lat. Wspólnota kształtuje nasze życie cały czas i przede wszystkim pokazuje drogę do Boga. Wszystko co mamy zawdzięczamy wspólnocie. Poznaliśmy tu cenne wartości, którymi mamy się kierować.
-Dzięki cykliczności naszych spotkań mamy możliwość ciągle wracać do Pana Boga.

Po popołudniowej wspólnej modlitwie rodziny zaplanowane mają konferencję oraz wieczorne spotkanie przy kawie i herbacie.

Skip to content