Od osiemnastu lat w jasnogórskim Wieczerniku dzieci i młodzież wraz z nauczycielami dekorują świerki podczas konkursu na wieczernikową choinkę. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem: „70 lat Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zobowiązanie, które trwa”. Podczas XVIII edycji konkursu jasnogórscy pielgrzymi oddali około 27 tysięcy ważnych głosów w zaledwie osiem dni.

– Cieszymy się, że po raz osiemnasty udało się zachęcić dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami do udziału w konkursie. Ogromnie raduje nas tak duża frekwencja. Gratulujemy wszystkim dzieciom – wszystkie choinki były wspaniałe. Głos oddaliśmy pielgrzymom, którzy wybierali swoje ulubione drzewka. Nagrody należą się wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu – mówił O. Waldemar Pastusiak OSPPE, kustosz sanktuarium jasnogórskiego.

Najwięcej, bo 2 893 głosy, otrzymało drzewko nr 12, udekorowane przez uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie. Na ich choinkę oznaczoną numerem 24 oddano 2 393 głosy. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Widzowie. Ich świerk, oznaczony numerem 3, otrzymał 2 300 głosów.

Czytaj więcej na fiat.fm

NB

27 tysięcy głosów w 8 dni - Finał XVIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę

Skip to content