Kolędowanie trwa z reguły do Niedzieli Chrztu Pańskiego. W polskiej tradycji śpiewanie kolęd i pastorałek może odbywać się do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Nieodłącznym elementem tego okresu są koncerty kolędowe, organizowane w wielu parafiach.
Jeden z takich koncertów już od lat organizowany jest w parafii św. Stanisława BM w Częstochowie. Do udziału w nim zaprasza proboszcz parafii ks. Jacek Michalewski:
– W najbliższą niedzielę, 22 stycznia zapraszamy do parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na kolejną edycję “Kolędy Skałki” o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wystąpi zespół Sąsiedzi. Niektórzy mówią “Kolęda Skałka” to już tradycja naszej parafii. W tym roku koncert w trochę mniejszej skali, bo ze względu na trwające ferie nie wystąpią dzieci z naszej scholi parafialnej. Większość z nich po prostu wyjechała na odpoczynek. Ale myślę, że zespół Sąsiedzi potrafi pokazać i przekazać dużo dobrej energii, wiele kunsztu muzycznego. Uczestnicy koncertu powinni być zadowoleni.
Na wyjątkowy wieczór kolędowy zaprasza również Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie. Odbędzie się on w niedzielę 29 stycznia o godz. 17.00.

Skip to content