W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi 30-lecie wznowienia działalności. Reaktywacji związków dokonała 10 października 1990 Konferencja Episkopatu Polski, wydając dekret powołujący do życia KSM jako organizację ogólnopolską i nadając jej osobowość prawną kościelną. 12 lutego 1993 dokonano rejestracji stowarzyszenia KSM, nadając mu również osobowość prawną cywilną. W 2020 roku odbędą się w Warszawie uroczystości rocznicowe. – mówi ks. Andrzej Witek, częstochowski asystent diecezjalny Stowarzyszenia:

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce przeżywa bardzo ważny moment, ponieważ zbliżamy się do wyjątkowej rocznicy 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po wojnie. To wyjątkowa dla nas data, dlatego chcemy się w całej Polsce do tego przygotować tak konkretnie i dokładnie, stąd podjęliśmy taką uchwałę na jednej z krajowych Rad, żeby zrobić specjalny program formacyjny taką nowennę i na każdy miesiąc, przez te 9 miesięcy kolejnych dawać młodym pewną myśl, która nas dobrze przygotuje to właśnie do tej rocznicy 30-lecia. W lutym zaczęliśmy od zaproszenia, w marcu jest kerygmat, w kwietniu nasza Archidiecezja przygotowuje konspekty, celebrację, filmy na temat wspólnoty i tak pomału będziemy dotykać najważniejszych tematów i przygotowywać się do tej rocznicy. Bardzo ważną rzeczą jest możliwość prowadzenia Apelu Jasnogórskiego.

W Polsce KSM istnieje w 41 diecezjach. Gromadzi 30 tys. młodych w ok. 2 tys. oddziałów i kół. 10 marca na Apelu Jasnogórskim członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękowali Matce Bożej za możliwość działania na rzecz Kościoła i rozpoczęli cykl modlitw przed obchodami 30 rocznicy reaktywacji Stowarzyszenia.

MST

Foto źródło: ksm.org.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content