30 listopada – imieniny bp. Andrzeja Przybylskiego

30 listopada to święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia wśród solenizantów imieniny obchodzi m.in. bp pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej Andrzej Przybylski. Z nominacji papieża Franciszka częstochowski duchowny pełni funkcję biskupa od 2017 roku.

Jego głównym konsekratorem był metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który mówi o duchownym porozumieniu we wspólnej posłudze duszpasterskiej.

– Jesteśmy razem w Kościele, jako sakramencie zbawienia, który jest drogą, wspólnotą, misją i posłaniem w Imieniu Chrystusa i przez Chrystusa. Dlatego hasło bp. Andrzeja „In Christo”, czyli „W Chrystusie” niech się spełnia ku radości jego osobistej oraz tych, którym służy – mówił abp Wacław Depo.

Jak mówi bp Andrzej Przybylski dewiza, jaką przyjął, czerpie z podstawy jego świętego patrona.

– Dla mnie św. Andrzej jest patronem dwóch rzeczy. Po pierwsze przyprowadzania ludzi do Jezusa po to, aby później zniknąć. To bardzo cenne i myślę, że także potrzebne każdemu księdzu i ojcu duchownemu, aby przyprowadzał innych i zostawiał ich w samodzielnej relacji z Bogiem. Po drugie Andrzej jest tym, który wtedy na tej pustyni, gdzie ludzie byli głodni, zauważył chłopca, który miał niewiele. Niewiele ryb, chlebów i pokazał Jezusowi, że jednak coś tam jest. To druga ważna cecha św. Andrzeja, żeby wierzyć, że z tego „niewiele” Jezus może zrobić naprawdę dużo i widzieć to „niewiele” w ludziach – powiedział bp Andrzej Przybylski.

Duchowny przyjął święcenia prezbiteriatu w maju 1993 roku z rąk ówczesnego metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka.

Cała redakcja Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl składa najszczersze życzenia Bożej opieki, zdrowia i pogody ducha, a także wytrwałości w codziennym posługiwaniu.

BNO
Dźwięki: RJG

Skip to content