Przychodzi taki czas kiedy należy zrezygnować z różnego rodzaju zabaw, imprez. Okres karnawału dobiega końca i razem z tym w Kościele rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas zadumy, modlitwy, pochylenia się nad tym, co wydarzyło się wiele lat temu.  

Już w najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna przygotowania do najważniejszego świąt w Kościele – Wielkiej Nocy. 26 lutego rozpoczęła się doroczne 40. godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. W modlitwie uczestniczy wiele grup na co dzień posługujących na Jasnej Górze. Tego dnia modlitwie przewodniczył o. Robert Jasiulewicz, paulin.

Modlitwa rozpoczęła się w niedzielę. W czasie trwania nabożeństwa w jasnogórskiej Bazylice wystawiony jest Najświętszy Sakrament – w niedzielę od Sumy (godz. 11.00) do godz. 21.00, w poniedziałek od godz. 5.00 do 21.00 i we wtorek od godz. 5.00 do 18.00. W tym czasie pielgrzymi i mieszkańcy Częstochowy mogą włączać się w modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Każdego roku 40-godzinnemu nabożeństwu towarzyszą specjalne intencje adoracji i modlitw. W tym roku są to intencje:
– wynagradzające: za zniewagi Najświętszego Sakramentu; za wszystkie grzechy przeciwko życiu; za grzechy w rodzinach, wspólnotach i osobiste; za bluźnierczy spektakl teatralny „Klątwa”;
– dziękczynne: za dar Eucharystii dla Kościoła; za dar Sakramentu kapłaństwa i kapłanów; za Pielgrzymkę Papieża Franciszka na Jasną Górę i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie; za Jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu;
– błagalne: o pogłębienie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii; w intencjach Kościoła i Ojczyzny; w intencjach Ojca Świętego Franciszka; o trzeźwość Narodu; o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego; o miłosierdzie i pokój dla świata; za prześladowanych chrześcijan; o powołania kapłańskie i zakonne.

źródło i foto: www.jasnagora.com

 

Skip to content