40-lecie kapłaństwa na Jasnej Górze

1978 – to rok święceń kapłańskich księży, którzy okrągłą rocznicę swojej posługi obchodzili dziś (poniedziałek 14 maja) na Jasnej Górze. 

Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który swoje święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku w katedrze sandomierskiej.

Na pewno jest radość, wdzięczność, ale i nadzieja, że Pan Bóg da doczekać następnych jubileuszów, bo dzisiaj jest rocznica, a prawdziwy jubileusz jest 50-lecia. Uśmiecham się do wszystkich, którzy się za nas modą i modlą się za nowe powołania kapłańskie i zakonne, bo to jest dziś moja pierwsza troska. Dziękuję Bogu przed obliczem Matki Bożej i proszę, żeby nigdy nie zabrakło nowych powołań kapłańskich wiernych do końca – mówi abp Wacław Depo.

Mszę św. koncelebrowali również m.in. abp senior Stanisław Nowak oraz bp Andrzej Przybylski. Wśród księży o rubinowym jubileuszu kapłaństwa był m.in. ks. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii św. Wojciecha w Częstochowie (były dyrektor częstochowskiej Caritas), czy ks. Henryk Niemiec (proboszcz

W Eucharystii na jubileusz kapłaństwa uczestniczyły również dzieci pierwszokomunijne z Dąbrowy-Pawlikowic.

PK