„Zmysły drzwiami do pełni życia” to tytuł pierwszego spotkania z cyklu „5 kroków w stronę uważności”, organizowanego w Częstochowie przez Siostry od Aniołów. Wydarzenie przeznaczone jest dla kobiet, które w ciszy pragną poznawać swoje wewnętrzne „ja”.

Spotkanie o duchowości ignacjańskiej z elementami „Porozumienia” według amerykańskiego psychologa Marshalla Rosenberga odbędzie się w terminie: 21-23 października. O szczegółach inicjatywy mówi jedna z prowadzących s. Maria Druch:

– Zaczynamy od tego, żeby skontaktować się z tym, co jest – rzeczywistością, która nas otacza. Jest to potrzebne po to, aby przejść dalej. Wyruszyć drogą przez uczucia, potrzeby, wyrażanie prośby. Wszystko po to, żeby wzbogacić swoje życie i dojść do pojednania, które może stać się stylem naszego życia. Zatrzymanie przy „zmysłach” pomaga nam otworzyć pewne drzwi.

Marshall Rosenberg wskazywał na sposób komunikowania, w którym warto przyczyniać się do poprawy jakości życia własnego oraz innych ludzi. Jest to możliwe poprzez „wsłuchanie się” także w swój głos wewnętrzny. Cykl prowadzony przez Siostry od Aniołów zachęca więc do tego wszystkie kobiety, które pragną coraz lepiej poznawać siebie:

– Żeby w tym być, potrzebujemy zatrzymania. Cykl, który otwieramy jest czasem, żeby „zaparkować” na weekend. „Zaparkować” nasze sprawy, powinności, role życiowe. Pragniemy zwolnić tempo naszego życia. Podarować sobie weekend, kiedy mogę głębiej odetchnąć.

Osoby chętne do udziału w spotkaniach mogą zapisać się telefonicznie pod numerem 665-479-083 lub też wysłać zgłoszenie na adres: siostryodaniolow@gmail.pl.

ABK

Fot. Siostry od Aniołów
Skip to content