94. Piesza Pielgrzymka Łódzka

94. Piesza Pielgrzymka Łódzka dotarła 24 sierpnia na Jasną Górę. Około 2 tys. pielgrzymów przez 4 dni wędrowało do jasnogórskiej Matki pod hasłem „Stworzycielu Duchu przyjdź!”. Pątnicy pokonali 120 km, podzieleni na 9 grup pieszych i jedną grupę rowerzystów. Z pielgrzymami szedł również kard. Konrad Krajewski, jałlmużnik papieski z Watykanu:

– Ciężko się idzie. Może wiek, albo jakiś kryzys przeżywam, po prostu idę, ale nie mogę przyśpieszyć. Chyba to zwolnienie jest mi potrzebne, żebym pomyślał, że nie można się ciągle ścigać z czymś, myśleć, ile zrobiliśmy, ilu osobom pomogliśmy. Po prostu trzeb iść rytmem Ewangelii, a tam nie ma wyścigów. Tto nie jest przejście iluś tam kilometrów i zmaganie się ze swoim ciałem. To wreszcie marsz w dobrym kierunku, i chwila na zastanowienie, czym jest Kościół, jakie mam miejsce w Kościele, bo pielgrzymka to wyznanie wiary.

Przewodnikiem pielgrzymki był ks. Łukasz Tarnawski, w drodze wspierało go 24 kapłanów, 10 kleryków, 2 diakonów i 10 sióstr zakonnych. Najmłodszy pielgrzym miał kilka miesięcy, najstarszy 85 lat. Ks. Rafał Balcerzak prowadził na Jasną Górę grupę nr. 9, do której dołączyła także 100-osobowa grupa rowerowa:

– Nasza grupa ma charakter ogólny, bo wędrują i dzieci, i młodzież, i dorośli. Towarzyszy nam mnóstwo modlitwy, ale też bardzo dużo radości mimo zmęczenia, bólu w nogach, odcisków, bąbelków, to z radością, z uśmiechem na twarzy wędrujemy każdego dnia.

Ks. Ballcerzak podzielił się również intencjami jakie zanosi wraz z pielgrzymami do jasnogórskiej Matki:

– Generalnie hasłem naszej pielgrzymi i takim tematem przewodnim jest rodzina. I bardzo wiele intencji dotyczyło osób najbliższych w rodzinie, prosząc o zgodę, o rozwiązywanie różnych trudnych sytuacji, o zdrowie dla najbliższych – to najczęściej pojawiające się intencje. Ludzie modlili się też za tych, którzy zostali w domach, którzy nie mogli wędrować z nami z najróżniejszych powodów – czy zdrowotnych, czy z powodu innych obowiązków.

Jedna z uczestniczek pielgrzymki zdradza czym jest dla niej pielgrzymowanie i jaką motywującą moc mają dla niej intencje w tej długiej drodze:

– Pielgrzymowanie jest dla mnie doświadczeniem wspólnoty, doświadczeniem cierpienia, ale takiego celowego cierpienia, które pozwala nam na uzyskanie pewnego wsparcia u Góry, więc każdy niesie ze sobą intencje, które są tak bardzo silne, że niosą nas pod sam szczyt, pod sam obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Wszyscy pielgrzymi archidiecezji łódzkiej zbiorą się na Mszy św. o godz. 19.00 na Szczycie jasnogórskim.

Źródło: BPJG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content