1_rycerstwo_niepokalanej

26 listopada w parafii św. Jana Kantego w Częstochowie odbył się jesienny dzień skupienia dla rycerzy Niepokalanej. – Dużo nawróceń, nagłych uzdrowień i wiele rożnych łask zesłał Bóg za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny i Jej medalika – tymi słowami ks. Wojciech Radoliński wprowadził uczestników dnia skupienia, który miał charakter wstępu do rekolekcji adwentowych.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 w kościele parafialnym od wspólnej modlitwy. Następnie asystent diecezjalny Rycerstwa Niepokalanej, ks. Radoliński wygłosił konferencję. Nawiązał w niej do medalika Matki Bożej Niepokalanej. Podał kilka przykładów nawróceń, które dokonały się dzięki modlitwie i cudownemu medalikowi. O godzinie 12 uczestnicy dnia skupienia udali się na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której uwielbiali Boga za dar Niepokalanej i Cudownego Medalika. Następnie uczestniczyli w Eucharystii. W homilii ks. Radoliński nawiązał do Ewangelii, która wskazuje zadania Rycerza Niepokalanej w dzisiejszym świecie.

Dzień skupienia zakończył się koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu członków Rycerstwa Niepokalanej z archidiecezji częstochowskiej.

info i foto: kl Piotr Sinkiewicz

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content