Msza św. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego źródło: YouTube Jasna Góra

W tym roku Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypadła na 30 maja. Tego dnia abp Wacław Depo sprawował uroczystą Mszę św. o godzinie 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Podczas homilii metropolita częstochowski przypomniał o wielkiej mocy daru Ducha Świętego:

-Przekraczając dzisiaj progi tej świątyni trzeba nam wchodzić ze świadomością daru Ducha Świętego, który wspomaga nas także w naszych słabościach. Gdy nie potrafimy się modlić, pomaga wyznać, że tylko Jezus jest Panem i Zbawicielem. Nie ma czasu i człowieka, który byłby poza odkupieniem w Chrystusie.

Abp Wacław Depo przytoczył także słowa Jana Pawła II:

-Bez Ducha Świętego Bóg jest kimś dalekim, Chrystus pozostaje tylko pamięcią w historii. Bez Ducha Świętego Ewangelia jest tylko martwą literą, a Kościół zwykłą organizacją. Bez Ducha Świętego autorytet jest panowaniem, wszelka misja tylko propagandą, kult wskrzeszaniem umarłych, a życie chrześcijan moralnością niewolników przykutych do ziemi. Natomiast w Duchu Świętym stworzenie, choć jęczy w bólu rodzenia, jest podźwignięte do wymiarów Królestwa Bożego. W Duchu Świętym Chrystus zmartwychwstały jest obecny i uprzedza nas na naszych drogach. W Duchu Świętym Ewangelia jest siłą naszego życia i mądrością dalekowzroczną.

Tegoroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego była pierwszą niedzielą bez ograniczonej liczby wiernych w świątyni, od czasu wprowadzenia obostrzeń pandemicznych.

O muzykę podczas uroczystej liturgii zadbał Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani pod dyrekcją dr. Jarosława Jasiury.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content