Niższe Seminarium Duchownego w Częstochowie rozpoczęło swój 68. rok szkolny. Uroczystość inauguracji roku 2018/2019 odbyła się w czwartek 6 września. O godzinie 17.30 została odprawiona Msza św. w kaplicy seminaryjnej.

Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Bardzo się cieszę decyzją tych młodych uczniów i studentów przyszłych, że podejmują decyzję – tak, jak to określam – opowiedzenia się publicznego po stronie Chrystusa i wartości, które z tą szkołą są związane – mówił abp Wacław Depo.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się m.in. ślubowanie uczniów klasy pierwszej, a także odśpiewanie hymnu seminaryjnego “Budować wiarę”.

Pierwsze zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2018/2019 w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbyły się w poniedziałek 3 września.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content