W Wielki Czwartek abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczył Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w parafii św. Wojciecha w Częstochowie.

To jest przykazanie miłości – pochylenie się Jezusa nad uczniami poprzez umycie nóg. Pokazanie, że miłość to nie jest tylko słowo, ale gest aż do oddania siebie samego. I tak jak Piotr prosił, żeby obmyć go całego, Chrystus mówi “to ja Cię teraz obmywam i Ty zrozum ten gest, żebyś później był podobny do mnie”. Ten gest miłości jest w każdej Eucharystii, kiedy Chrystus oddaje siebie i na wzór Jego miłości mamy być darem dla siebie nawzajem – mówił abp Wacław Depo.

W trakcie Eucharystii abp Wacław Depo przyjął Marka Gajownika do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Na zakończenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej metropolita częstochowski przeniósł Najświętszy Sakrament do Ciemnicy.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content