Abp W. Depo: “Dziękuję Bogu za Waszą gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”

W ramach obchodów 25-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczył Mszy św. w kaplicy ośrodka rekolekcyjnego “Święta Puszcza” w podczęstochowskim Olsztynie.

W homilii abp Depo odwoływał się m.in. do wspomnień św. Jana Pawła II z lat 50. ubiegłego wieku, gdy komunistyczne władze doprowadziły do zamknięcia KSM-u.

Dzisiaj się spotkałem ze świadectwem Jana Pawła II, który przyjmując członków KSM w Rzymie jeszcze w latach 90. mówił o swoim bardzo trudnym okresie, roku 1954, kiedy jeszcze jako młody ksiądz był asystentem KSM. Jednocześnie wtedy już toczyła się walka z Kościołem, zlikwidowano Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, czyli było to jakieś zagrożenie dla systemu, chodziło o podporządkowanie się ludzi – mówił abp Wacław Depo.

Po Mszy św. rozpoczął się bal dla uczestników obchodów 25-lecia KSM-u w naszej archidiecezji.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content