Abp Wacław Depo: Bóg nie chce nas jako niewolników, lecz żebyśmy byli z własnej woli

W niedziele 26 czerwca, czyli dwa dni po przypadającym wspomnieniu św. Jana Chrzciciela, w Myszkowie odbyła się konsekracja kościoła Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Uroczystej Mszy św. o godzinie 11:00 przewodniczył oraz wygłosił homilię abp Wacław Depo.

Eucharystię rozpoczęła modlitwa konsekracyjna, po której metropolita częstochowski poświęcił ołtarz oraz ściany świątyni. „Kościół jest wspólnotą rodzin…” tak o niedzielnych uroczystościach w Myszkowie mówił abp Wacław Depo:

– Dzisiejsza uroczystość konsekracji kościoła w Myszkowie zapowiada to, co jest najważniejsze w naszym odniesieniu do punktu wiary i każdej wspólnoty, mianowicie że Kościół jest wspólnotą rodzin. Ta prawda, że każda rodzina jest opatrznościowym znakiem Boga była przeze mnie dzisiaj podkreślana poprzez rodzinę św. Jana Chrzciciela. Przecież Elżbieta, czy Zachariasz byli w podeszłym wieku, a otrzymali dar rodzicielstwa.

Proboszcz myszkowskiej parafii ks. Artur Łyskowski złożył parafianom bardzo krótkie, lecz przejrzyste życzenia, nawiązując do słów znajdujących się na jeden ze ścian świątyni:

– Życzę, żeby te słowa ze ściany: “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”, były faktem dla parafian.

Posłuchaj homilii abp Wacława Depo tutaj.

Po sprawowanej Eucharystii odbyła się procesja wokół kościoła, po której nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu Te Deum oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wierni mogli również ucałować relikwie św. Jana Chrzciciela.

Galeria: Konsekracja kościoła św. Jana Chrzciciela w Myszkowie, 26.06.2022/fot. Radio Fiat

Skip to content