Abp Wacław Depo: Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości

Podwójnie świętowała w sobotę 25 czerwca parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w częstochowskiej dzielnicy Mirów. Tego dnia obchodzono patronalne uroczystości odpustowe, a grupa parafialnej młodzieży przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Porannej sumie odpustowej przewodniczył abp Wacław Depo.
Jak powiedział Metropolita Częstochowski, obchodzimy różne uroczystości czy święta. Ale oprócz tych przeżywanych w całym Kościele, ważne są również uroczystości obchodzone w mniejszych wspólnotach lokalnych, takie jak patronalne odpusty parafialne:
– Wydawałoby się, że jest to przypadek. Że albo proboszcz tak zadecydował, albo jakieś okoliczności, które spowodowały, że taki jest tytuł kościoła, czy inny. Ale to trzeba widzieć też w kategorii pewnego charyzmatu, który jest przygotowany z góry – czyli łaska, która dana jest danej wspólnocie przez Ducha Świętego. I tak też będziemy przeżywać, kiedy czcimy dzisiaj tajemnicę Niepokalanego Serca Maryi, które zawsze jest ukierunkowane na wsłuchiwanie się w to, co Pan Bóg do niej mówi. Takie wczytywanie się w zamysł Boga z pomocą Ducha Świętego dzisiaj będzie wzmocniony również poprzez udzielenie sakramentu bierzmowania ludziom młodym.
Zgromadzoną w świątyni wspólnotę parafialną oraz gości przywitał proboszcz parafii ks. Andrzej Nieznański, prosząc jednocześnie Księdza Arcybiskupa o udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania. Po homilii abp Wacław Depo udzielił sakramentu bierzmowania ponad 70 młodym parafianom. Jak sami powiedzieli, było to dla nich bardzo duże przeżycie.
Uroczystości w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zakończyły się procesją wokół kościoła, po której abp Wacław Depo pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

Galeria: Odpust i bierzmowanie w parafii Niepokalanego Serca NMP, 25.06.2022, fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat

Skip to content