Abp Wacław Depo w częstochowskiej Archikatedrze: ocalić Prawdę dla siebie i dla innych

1 stycznia 2022 roku, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Mszy św. o godz. 10.00 w częstochowskiej archikatedrze przewodniczył abp Wacław Depo. Rozpoczynając Eucharystię Metropolita Częstochowski zwrócił uwagę na to, że “błogosławieństwo Boże: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan cię obdarzy łaską i pokojem*, jest nie tylko obietnicą, jest darem nadziei na ten nowy czas, który rozpoczynamy”.

W homilii abp Wacław Depo nawiązując do radości, która jak co roku towarzyszyła sylwestrowym zabawom, pytał czy za tą radością i za noworocznym zgiełkiem kryje się prawdziwie głębokie przeżycie. Czy wybiegający na ulice ludzie, pytał Kaznodzieja, “zdawali sobie sprawę z tego, że ta nowość rozpoczęła się wtedy, gdy nadeszła pełnia czasu, którą określił Bóg, kiedy jak czytamy w liście św. Pawła do Galatów (Ga 4,4-7) Bóg zesłał swojego Syna, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu.” Abp Wacław Depo, wskazując na łatwość, z jaką chowamy się w zgiełku świata, przypomniał postawę Maryi, która “będąc obdarowaną łaską, pełnią łaski, zachowywała i rozważała wszystkie sprawy Boże w ludzkim sercu! Będąc najbliżej Boga, którego nosiła i zrodziła… Bo pierwszym zadaniem dla nas, wpatrujących się w Maryję, jest zdobywać prawdę, która jest prawdą Bożą, żeby później tej prawdzie być wiernym.”

Na zakończenie Mszy św. ks. prał. Włodzimierz Kowalik, proboszcz i kustosz parafii archikatedralnej, złożył życzenia noworoczne, dziękując abp. Wacławowi Depo za wspólne wejście w czas roku 2022 z modlitwą za archidiecezję i parafię. Abp Wacław Depo, dziękując za życzenia i odpowiadając na nie, przypomniał postać zmarłego niedawno (12.12.2021) śp. abp. Stanisława Nowaka i wspólną troskę o piękno archikatedry Świętej Rodziny.

Całość materiału na stronie Radia Fiat.

*(Lb 6,22-27)

Fot. Radio Fiat i Ministranci Archikatedry

Skip to content