Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej, korzystając z gościnności Wyższego Seminarium Duchownego, zaprosiło na spotkanie w jego mury młodych ludzi, zarówno tych, którzy działają w różnych wspólnotach, jak i tych, którzy stoją na uboczu Kościoła.
Z młodzieżą spotkał się m.in. abp Wacław Depo, który zaznaczył, że w niełatwych czasach, w jakich żyjemy, takie inicjatywy powinny być wielką radością dla wszystkich:
– Na pewno trzeba się ucieszyć ich darem życia. To jest pierwsza moja wdzięczność wobec Boga i wobec wspólnot rodzinnych. Bo trzeba to widzieć w kategoriach bardzo szerokich. A gdy mówimy o zaangażowaniu poprzez to papieskie zejście z kanapy i ruszenie do jakiegokolwiek działania i świadectwa, no to musimy przypomnieć znak czasu, jakim jest pandemia. Przez te dwa lata byliśmy od siebie właściwie odizolowani. Kontakt osobisty, a co dopiero powiedzieć przy źródle jakim jest Eucharystia, był utrudniony. Dlatego tym bardziej trzeba się cieszyć, że powracamy do takich spotkań jak dziś.
O spotkaniu, jego celach i programie opowiedział asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Michał Jędrzejewski:
– Spotkanie zorganizowaliśmy po to, żeby jak zawsze głosić Jezusa Chrystusa i jego Kościół, pokazać młodzieży ten Kościół i też to szczególne miejsce, jakim jest Seminarium, żeby mogli doświadczyć obecności Pana Jezusa. Jest to też akcja promowania kapłaństwa, akcja powołaniowa.
Konferencję formacyjną dla młodzieży „Aby wasza radość była pełna” wygłosił prefekt WSD ks. dr Kamil Zadrożny:
– To hasło jest zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Jana, z 15 rozdziału, którą Kościół dziś, we wspomnienie św. Macieja Apostoła, odczytuje, proponuje jako przewodnie rozważanie dzisiejszego dnia. „Aby wasza radość była pełna” to wezwanie Jezusa do tego, abyśmy naszą radość budowali w oparciu o wartości ewangeliczne. Jest to radość, którą daje Jezus, jest to radość, która wypływa z miłości do drugiego człowieka, jest to radość której nic i nikt nam nie może odebrać.
W programie spotkania było m.in. zwiedzanie seminarium, ognisko i integracja poprzez zabawy. Wydarzenie zakończyło się w godzinach popołudniowych wspólną modlitwą.

Galeria: Spotkanie młodzieży KSM, 14.05.2022, fot. ZD/Radio Fiat

Skip to content