web_zakopane

W województwie śląskim rozpoczęły się ferie. Dla wielu dzieci i młodzieży forma zorganizowanego wypoczynku przygotowywana jest przez parafie. Najmłodsi z parafii Świętej Rodziny w Częstochowie i z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu od dzisiaj (16 stycznia) przeżywają swoje ferie z aniołami, w domu sióstr od Aniołów w Zakopanem.

– Cieszę się, że moje córki chętnie jeżdżą na zimowe wyjazdy, bo i dla nich i dla mnie jest to odpoczynek. Sama kiedy byłam dzieckiem korzystałam z takich okazji i teraz one z roku na rok też wybierają taką formę czy to wakacji czy ferii. Zabawie towarzyszy wiara więc wysyłam je z pełnym przekonaniem – dzieli się Mariola Orlik, mama dwóch uczestniczek anielskich ferii.

Nad życiem i zdrowiem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra pod czujnym okiem księży, Adama Dróżdża i Łukasza Połacika. To oni troszczą się o to, aby oprócz wypraw, jazdy na nartach czy basenu w codziennym planie była Eucharystia i inne modlitwy w ciągu dnia. Dziś Msza św. sprawowana była w sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach.

– Każdy z nas ma starać się być dobry dla drugich. Ten czas zimowego wypoczynku pokaże nam jak mamy dawać siebie dla brata i siostry. Otwierajmy się na potrzeby innych i przez to stawajmy się aniołami dla tych, z którymi spędzamy ten czas na feriach – mówił w homilii ks. Łukasz.

W wypoczynku bierze udział 35 dzieci i młodzieży.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content