Artyści czytają psalmy/fot. piotrkwiatek.pl

Uwielbienie Boga psalmem – taką formę chrześcijanie praktykowali już od dawna. Zaczerpnięta z Pisma Świętego daje możliwość wyznania wiary i poznania odpowiedzi na nurtujące pytania. To także dziękczynienie, prośba oraz przeproszenie za grzechy. Inicjatorem akcji „Artyści czytają psalmy” jest br. Piotr Kwiatek.

Jak tłumaczy, pomysł na stworzenie przedsięwzięcia nawiązuje do wcześniejszych inicjatyw. Rok temu w podobnym wydarzeniu wzięli udział bibliści, tłumacząc w komentarzach Słowo Boże zapisane w psalmach. Teraz przeszła pora na kolejną akcję, natchnioną Duchem Świętym:

– Razem ze wszystkimi uczestnikami akcji pragniemy zwrócić uwagę na piękną Księgę Psalmów. Pokazać różnorodność tekstów również poprzez różnorodność artystów. Psalmy czytają oczywiście nie tylko artyści, ale również dziennikarze, pisarze, twórcy muzyki itd. Źródło tego pomysłu to prawdziwe natchnienie Ducha Świętego.

Zadanie polega na przeczytaniu 1 lub 2 psalmów, wybranych wcześniej z konkretnej listy. Następnie przygotowany materiał umieszczany jest na YouTube i Facebook’u.

W wyjątkową akcję z chęcią włączyła się również zastępca dyrektora Radia Fiat Aleksandra Mieczyńska, która przeczytała Psalm 3. Udział w inicjatywie udział wzięci także Marcin Styczeń, Patrycja Hurlak czy Jacek MEZO Mejer. Jeden z psalmów czyta też pisarka Małgorzata Nawrocka:

– Jest to bardzo piękna forma ewangelizacji. Uważam, że w przestrzeni mediów za mało mówi się o Biblii. Nie każdy ma też świadomość, jak piękna jest Księga Psalmów. Ta inicjatywa zachęca do tego, aby głośno, publicznie przyznać się do swojego Pasterza, Boga Ojca. 

O swoim udziale w akcji „Artyści czytają psalmy” mówi także muzyk Marcin Wargocki:

– Wiara jest dla mnie bardzo ważna, dlatego pragnę ewangelizować również przez słowo. Taka akcja umożliwia to, a dodatkowym plusem jest możliwość dotarcia ze Słowem Bożym przede wszystkim do dużego grona młodych ludzi. 

Jak uczy św. Paweł „mamy przemawiać do siebie w Psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w sercach naszych”.

O szczegółach akcji przeczytać można na stronie www.piotrkwiatek.com.

ABK

Skip to content