Po raz kolejny Szkolne Koła Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowych zorganizowały bal karnawałowy. Oficjalnego otwarcia dokonał bp Antonii Długosz.

– Cieszę się niezmiernie, że dyrekcja szkoły związała z tym wydarzeniem wszystkich uczniów i uczennice – mówi bp Antoni Długosz:

– By uczyli się otwartości na człowieka w potrzebie i wiedzieli o tym, że najważniejszą sprawą okazywania dobroci jest niesienie pomocy niepełnosprawnemu. Ja też służę ludziom specjalnej troski, szczególnie stoję przy rodzicach, na których choroba dziecka jest wielkim szokiem.

Jak podkreśla dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 28, Agnieszka Cupiał – Ten bal karnawałowy jest dobrym spotkaniem przyjaciół:

-Realizując projekt „kreatywną podróż” i realizując to zadanie dotyczące karnawału i wybraliśmy dzisiejszy Tłusty Czwartek i gościmy w Zespole Szkół Samochodowych szkoły specjalne i placówki. To jest spotkanie integracyjne, które jest dobrym spotkaniem przyjaciół.

Nie zabrakło również poseł Lidii Burzyńskiej, która przywitała ciepło wszystkich zebranych, życząc im dobrej zabawy:

– Wy kochani jesteście piękną częścią naszego życia. Ten świat jest o tyle piękny, że nasze serca są wypełnione miłością, szacunkiem, godności do drugiego człowieka. Wy jesteście przepiękną częścią nas wszystkich.

W trakcie zabawy uczestnikom dopisywał wyśmienity humor, o czym świadczyły uśmiechy na twarzy i ciągłe pląsy na sali. Bal co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Bal karnawałowy ZSS nr 28

Skip to content