DSCF8470

Wczoraj, 28 lutego o godz. 19, w Duszpasterstwie Akademickim Emaus na kolejnym spotkaniu z cyklu Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych zgromadziło się prawie pół tysiąca osób. Byli to ludzie różnych stanów, w różnym wieku. To co przyciągnęło ich na to wydarzenie to postać wyjątkowej błogosławionej – Karoliny Kóżkówny, bohaterki filmu. Wyjątkowym było przełożenie prawd i wartościKaroliny na współczesne czasy. Film ukazany tak, aby każdy odnalazł w nim siebie. Role głównych postaci poruszały widzów. Niebrakowało moemntów, kiedy sala wybuchała śmiechem, albo odśpiewywała kwestie wiernych. Zbierając opinię widzów po zakończonej projekcji można było zauważyć zaszlone ze wzruszenie oczy i refleksję.

Bartek, członek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego bł. Karolina jest patronką podkreślał: Tak z moich osobistych wrażeń muszę przyznać, że podobało mi się to, że cała fabuła filmu nie skupiła się tylko na jej śmierc, ale na tym co też istotne, na jej życiu. Dobrze zwrócono uwagę, że Karolina nie została błogosławioną tylko ze względu na śmierć poniesioną w obronie czystości, ale dlatego że całym swoim życiem starała się dochodzić do świętości. Fajnym jest, że osadzono film we współczesności. Pokazuje to, że problemy, które były 100 lat temu są także nam bliskie.

Wśród widzów nie zabrakło dziewcząt noszących imię niesamowitej patronki. O przeżyciach związanych z filmem opowiedziała Karolina z Ruchu Światło-Życie: Przyszłam tu dziś dlatego, że był prezentowany film o mojej patronce. Co mi ten film dał? Chyba to, że lepiej ją poznałam. Pokazał, że problemy, które były kiedyś są też problemami dzisiaj. Wiem, że teraz będę inaczej się do niej modlić, będzie dla mnie taką poważnie osobistą patronką. Film bardzo serdecznie polecam. 

Także sam organizator Michał Rudnik wyraził zadowalenie z projekcji: Film mnie zaskoczył. Przede wszystkim tym, że dotarł do wielu młodych ludzi, którzy tutaj dotarli. Przyjechał choćby cały autokar młodych ludzi z parafii św. Walentego w Konopiskach. Nie przypuszczałem, że film, który opoiwiada o dziewczynie, która zginęła 100 lat temu śmiercią męczeńską może wzbudzić takie zainteresowanie. Przede wszystkim fajne było to, że film pokazał młodą dziewczynę i wartościowe, ewangeliczne przesłanie. Dlatego go wybraliśmy. Projekcja filmu Karolina będzie również w poniedziałek o godz. 19 w seminarium dla księży i sióstr zakonnych.

Na kolejne spotkanie w ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych zaprosił zgromadzonych ks. proboszcz Grzegorz Szumera: Już 28 marca o godz. 19 warto pojawić się na kolejnym znakomitym filmie. Tym razem będzie to: Gdy budzą się demony o założycielu ruchu Opus Dei. Wszystkich, którzy filmu nie widzieli zachęcamy do nadrobienia tej zaległości. A każdemu kto odnajduje się w życiu i śmierci błogosławionej patronki Ruchu Czystych Serc niech przyświecają słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas Mszy świętej beatyfikacyjnej w Tarnowie 10 czerwca 1987: Tak. Karolina porzucona wśród lasu rudziańskiego jest bezpieczna. Jest w rękach Boga, który jest Bogiem życia. 

DSCF8460

DSCF8461

DSCF8463

DSCF8465

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content