Bóg jest naszym Ojcem!

Bóg chce, żebyśmy czcili go jako Ojca – mówią organizatorzy 18. już Święta Bożego Ojcostwa organizowanego przez Wspólnotę Bożego Ojcostwa w Częstochowie. To wyjątkowe wydarzenie i szczególna adoracja miały miejsce jak co roku – w pierwszą niedzielę sierpnia.

– To jest taki dzień, zgodnie z objawieniami s. Eugenii Ravasio, która w swoim orędziu napisała, że Bóg Ojciec pragnie, tego żeby było takie święto, w którym będziemy pogłębiać tajemnicę Bożego Ojcostwa – tłumaczył Rafał Dudziński ze Wspólnoty – 7 sierpnia albo pierwsza niedziela to jest taki czas, kiedy Bóg chce, byśmy się gromadzili i dziękowali za to, że jest naszym Ojcem.

Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, który w homilii podkreślał i przypominał, co w ziemskim życiu jest i powinno być dla człowieka najważniejsze.

– Wszystkie teksty dzisiejszej liturgii domagają się od nas osobistej odpowiedzi: “W kim lub w czym pokładamy nadzieję?”. Przesłania z księgi Koheleta są bardzo mocne: “Marność nad marnościami i wszystko marność”. Autor powtarza te sformułowania aż 64 razy. Nie mówi po to, żeby nami wstrząsnąć czy aby nas zniechęcić do życia. Ostrzeżenia Koheleta są wołaniem, aby nie dać się zwieść złudzeniom czy pragnieniom zatrzymanym w horyzoncie ziemi – mówił metropolita. – Nieraz możemy usłyszeć slogany propagandowe: “Wszystko idzie ku lepszej przyszłości, przyszłość jest w naszych rękach, wygrywajmy, zarabiajmy, zróbmy kariery”. To zdaje się być wyznacznikiem naszego życia. A słowa Koheleta są wyzwaniem rzuconym na drogę ludzkich wartości. To wyzwanie znajduje swoje pełniejsze światło w słowach samego Chrystusa: “Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, to życie nie jest zależne od jego mienia”.

Wydarzenie miało miejsce w kościele św. Stanisława Kostki w Częstochowie. Nie przypadkiem, bo proboszczem parafii od niedawna jest ks. Remigiusz Lota – moderator Wspólnoty.

– Wielka radość, bo to nie tylko święto Wspólnoty Bożego Ojcostwa, ale całej parafii! Choćby teraz widziałem bardzo dużo parafian, a cały dzień rozważaliśmy tajemnice Bożego Ojcostwa.

Po Mszy św. zorganizowano prezentację ikon, a zwieńczeniem Święta był Koncert Uwielbienia, podczas którego wystąpiła Magda Topolska z zespołem.

MD