Bóg – Rodzina – Firma – Hojność. Przedsiębiorcy Katoliccy na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze 12 maja odbyła się II Konferencja Przedsiębiorców Katolickich. Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie odkrywania i budowania biznesów w oparciu o katolicki system wartości. Coraz więcej przedsiębiorców odszukuje swoją tożsamość jako dzieci Kościoła Chrystusowego i chce kierować się w życiu Bożymi zasadami, takimi jak np. uczciwość względem pracodawcy i pracownika.

– Chcemy się lepiej poznać i ściślej współpracować we wdrażaniu wartości w naszą polską rzeczywistość. Kierować naszymi firmami, kierując się prawem danym nam od Boga. Na takich wydarzeniach jak to dzisiaj, przypominamy sobie, że wszystko co mamy, pochodzi od Boga i dostaliśmy to nie na własność, ale do zarządzania także dla Bożego Królestwa – mówi Ireneusz Strażyński z Poznania, współorganizator Konferencji.

W programie spotkania znalazł się m.in. panel dyskusyjny i wystąpienia zaproszonych prelegentów. Wśród nich byli zarówno ludzie świeccy prowadzący swoje firmy, jak i duszpasterze przedsiębiorców i pracodawców z całej Polski. – Uważam, że to ważne działanie dla duszpasterstwa specjalistycznego. Cieszę się, że w roku, w którym przypada tak wiele maryjnych jubileuszy, możemy spotkać się tutaj. W zeszłym roku, kiedy konferencja była organizowana po raz pierwszy, widzieliśmy się w Poznaniu – tłumaczy ks. Grzegorz Piątek z Krakowa.

O godz. 12 Mszy św. dla przedsiębiorców i pracodawców w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył abp Stanisław Nowak. Wraz z nim przy eucharystycznym ołtarzu stanął także bp Tadeusz Bronakowski z Łomży. W czasie Eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Przedsiębiorców Bogu przez Maryję i tym samym powierzono firmy i działalność Bogu. W konferencji wzięło udział blisko 200 osób z całej Polski. Wydarzenie zakończy się dziś Apelem Jasnogórskim. Za zorganizowanie przedsięwzięcia odpowiadali: Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów NOSTRA RES oraz Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu. W konferencji wzięło udział blisko 200 osób z całego kraju.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content