Bp Andrzej odwiedził młodzież wypoczywającą na feriach

Zakończyły się tegoroczne ferie zimowe. Wielu młodych z naszej archidiecezji wyjechało na wypoczynek i rekolekcje zorganizowane przez parafie, wspólnoty i ruchy. W ostatnie dni ferii bp Andrzej Przybylski odwiedził dwie grupy oazowe.

W czwartek, 24 lutego br. spotkał się z młodymi podczas oazy ewangelizacyjnej w Bukowinie Tatrzańskiej. W homilii, podczas Eucharystii, zachęcił młodych do nieustannego poznawania Jezusa i dzielenia się nim w gronie swoich rówieśników. Opiekę duszpasterską nad młodymi pełnił Ks. Szymon Całus. Ważną intencją modlitwy młodych była prośba do Boga o pokój na Ukrainie.

W piątek, 25 lutego br. bp Andrzej odwiedził też uczestników rekolekcji oazowych w Domu Rekolekcyjnym OO. Kapucynów w Tenczynie. W swoim słowie bp Andrzej zachęcił młodych, aby przygodę z Bogiem kontynuowali teraz w parafiach, biorąc aktywny udział we wspólnotach młodzieżowych, a niekiedy nawet stając się zaczynem takich wspólnot. Na oazie w Tenczynie młodym służyli kapłani: Ks. Bartosz Lubczyński, Ks. Łukasz Mazurek i Ks. Dominik Kozłowski.

Podczas takich okresów jak ferie zimowe, wakacje czy długie weekendy, szczególnie widoczne staje się zaangażowanie wielu księży w obszarze pracy z młodzieżą. Praca z młodymi nigdy nie jest bierna, wymaga natomiast wielkiej inicjatywy kapłana. Owocem takiej pracy jest radość młodzieży z podejmowanych przez księży inicjatyw oraz zaufanie, jakim młodzi darzą swoich duszpasterzy-opiekunów.

Skip to content