Bp Przybylski: naśladujmy czystość, pokorę i służebność Maryi

W poniedziałek 2 lipca w Leśniowie, czyli Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach odbył się pierwszy dzień odpustu ku czci Matki Boskiej Leśniowskiej. O 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

To miejsce jest dobrym miejscem wychowania do kapłaństwa, do służby zakonnej, tu jest nowicjat pauliński. Tutaj spotykają się te dwa powołania – rodzinne i powołanie do służby zakonnej i kapłańskiej. To jest nierozłączne, bo gdy są silne rodziny, to są silne powołania, a gdy są dobrzy księża i zakonnicy, to są sklejone i silne rodziny. Cieszę się, ze Pan Bóg sprawił to, że w jednym miejscu, w jednym sanktuarium maryjnym kwitną te dwa powołania jednocześnie, a Maryja troszczy się o nie – mówi bp Andrzej Przybylski.

Od wtorku 3 lipca leśniowskie sanktuarium zaprasza na nabożeństwa maryjne, które będą się odbywały codziennie o godzinie 18.30. Każde z nabożeństw rozpocznie się od procesji różańcowej, po której zostanie odprawiona Msza św. z homilią pod przewodnictwem o. Jerzego Kielecha. W przyszłą niedzielę 8 lipca odbędzie się drugi dzień Odpustu Leśniowskiego. Sumie o godz. 11:00 będzie przewodniczył o. bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Po sumie nastąpi poświęcenie nowych stacji różańcowych.

Nagranie i zdjęcia: Aleksandra Mieczyńska
Montaż: Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content