Bp Przybylski: Niech Duch Święty błogosławi wasze działania dla rodzin!

W kościele św. Marii Magdaleny w Radomsku, 4 czerwca w niedzielę miała miejsce Godzina Miłosierdzia, podczas której odczytywane były fragmenty Encykliki św. Jana Pawła II. Zaraz po niej odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem bp. Przybylskiego.

Tomasz Olczyk, inicjator i organizator Radomszczańskich Dni Rodziny zdradził, na czym polegało czytanie Encyklik Papieża Polaka:

– W Godzinie Miłosierdzia pragniemy czytać, bo słowo św. Jana Pawła II jest dla nas bardzo ważne. Mamy wybranych 30 najbardziej przekonujących dla słuchaczy fragmentów. To bardzo skromny ułamek, jednak dający obraz całej encykliki. Czytanie rozpocznie proboszcz ks. Hernoga, a zakończy je bp Przybylski.

Biskup pomocniczy w homilii nawiązał do Święta Trójcy Świętej, obchodzonego właśnie 4 czerwca. Zauważył, że trzy Osoby Boskie łączy jeden współczynnik, którym jest jedność:

– To, w jaki sposób się wysławiamy – Miłość Boga Ojca, Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa. Duch Święty jest darem jedności. Czym jest jednak rodzina, od czego zaczyna się szczęście w rodzinie? Właśnie od jedności… Dzisiaj brakuje nam jedności, dlatego właśnie Duch Święty niesie nam dar zjednoczenia.

Bp Przybylski zwrócił również uwagę na rosnący problem samotności w społeczeństwie. Coraz częściej ludzie zamykają się na drugiego człowieka, co niejednokrotnie doprowadza do tragedii:

– Mamy do czynienia z rosnącą samotnością, nawet w rodzinach… Każdy działa dla siebie. Na szczęście są tacy, których Duch Święty obdarowuje jednością. Tej właśnie jedności potrzebujemy w każdym polskim Kościele.

Radomszczańskie Dni Rodziny odbywają się w tym roku pod hasłem „Młodzi, do was należy przyszłość rodziny, Kościoła i świata”. To cytat z listu do młodych świata św. Jana Pawła II z 1982 r. Więcej na ten temat mówi Olczyk:

– My już taką Godzinę Miłosierdzia organizowaliśmy w naszej parafii św Marii Magdaleny w poprzednich latach. W tym roku stała się ona pretekstem do uczczenia św. Jana Pawła II, poprzez odczytywanie fragmentów jego Encyklik.

Św. Jan Paweł II był w sposób niezwykły związany z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Stanowiła ważny element jego pontyfikatu, będącego odpowiedzią na wołanie współczesnego świata, w którym już wówczas szerzył się egoizm oraz obojętność.

LN

Galeria fot.: Grzegorz Łyp

Godzina Miłosierdzia w Radomsku

Skip to content