Bp Przybylski: posypujemy głowy popiołem, by ogień wiary znów zapłonął

W Środę Popielcową w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny odprawiono Mszę św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Bp Przybylski podkreślał, że Wielki Post prowadzi do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W Środę Popielcową formułujemy sobie program na te 40 dni Wielkiego Postu. To jest droga 40 dni od popiołu do ognia. Wprawdzie usłyszymy słowa, że “prochem jesteś i w proch się obrócisz”, ale Pan Bóg nie chce, żebyśmy zatrzymali się na popiele, bo On chce, żebyśmy poszli dalej ku zmartwychwstaniu. Wszystko, co mamy robić w Wielkim Poście, nawet umartwienie, ma być ku życiu – żeby był ogień. A żeby ten ogień nie wygasł, to musi być gorąc naszej wiary, naszego zaangażowania w Boga. A ta gorliwość rodzi się z Krzyża – mówił bp Andrzej Przybylski.

Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content