Caritas Archidiecezji Częstochowskiej poszukuje wolontariuszy dla dzieci z domu dziecka ewakuowanych z Ukrainy do Olsztyna, do ośrodka Święta Puszcza. W tym trudnym czasie potrzeby są zwiększone, a wolontariuszy brakuje.

Na czym polega wolontariat w Świętej Puszczy oraz jak to się odbywa mówi i zaprasza Paulina Gradek z oddziału Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

-W Świętej Puszczy Caritas zakwaterowało 80 dzieci ewakuowanych z placówek z terenu Ukrainy. Dzieciaki są w różnym wieku, od 3 do 17 roku życia. Wolontariusze i wspólnoty z terenu Częstochowy zorganizowały się w taki sposób, że w dwuzmianowych dyżurach pomagają nam zapewnić atrakcje dzieciakom, pomóc w opiece, pomóc też takich pracach gospodarczych, w przygotowywaniu posiłków, w sprzątaniu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, którzy też chcieliby się zaangażować w taką formę pomocy. Można zgłosić się dzwoniąc do naszej Caritas albo na naszym Facebooku jest też numer telefonu i adres mailowy, na który można kierować takie zgłoszenia. Wolontariat jest dwuzmianowy, pierwsza zmiana jest od godziny 8:30 do 14:00, druga od 14:00 do 20:00 i jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem to serdecznie zapraszamy.

Nasuwa się pytanie, kto może zgłosić się do takiej pomocy oraz jakie są wymagania?

-Zachęcamy przede wszystkim osoby dorosłe z tego względu, że jest dosyć wymagające i wymaga zaangażowania w różne zadania. Może być też młodzież powyżej szesnastego roku życia, jeżeli rodzice wyrażą odpowiednią zgodę.

W celu zapisania się można wysłać wiadomość SMS o treści „wolontariat” na numer 694 621 785 lub 504 469 747, a następnie poczekać na kontakt ze strony Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Cały czas można również wspierać darami, które przyjmowane są w magazynie przy ul. Ogrodowej 24/44.

Skip to content