Czwartek 16 maja był kolejnym dniem peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tym razem Matka Boża przywędrowała do parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła. Na spotkanie z Królową Polski przybyło sporo parafian.

O sposobie przygotowań parafii do przyjęcia Kopii Cudownego Obrazu powiedział proboszcz kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sieńcu, ks. Piotr Zieliński:

– Parafianie przed przyjęciem Matki Bożej w naszym kościele byli przygotowywani między innymi poprzez misje, a także modlitwy. To, co w ostatnim czasie robiliśmy było poświęcone w pełni jak najlepszemu i najpełniejszemu spotkaniu się z Najświętszą Maryją, którą uobecnia Ikona nawiedzenia.

Spotkanie z Czarną Madonną było dla parafian w Sieńcu niezwykle istotnym wydarzeniem. Ks. Zieliński opowiedział o oczekiwaniach, jakie wiązano z peregrynacją:

– Jeśli chodzi o to, czego zarówno ja, jak i parafianie oczekiwali to przede wszystkim ocalenie miłości i życia rodzin. Co warte podkreślenia, mam na myśli miłość na wieczność. Nie na dwa tygodnie, pół roku czy dekadę, ale właśnie tak, żeby związać się z Matką Najświętszą. Tak sobie to układałem w głowie i myślę, że to jest to najgłębszy sens peregrynacji.

Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej miała swój początek 6 kwietnia na Placu Legionów w Wieluniu. Z kolei zakończenie wędrówki Królowej Polski po archidiecezji częstochowskiej będzie mieć miejsce 2 maja 2025 roku.

Skip to content