11 czerwca, we wtorek, Matka Boża nawiedziła parafię św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie. Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz. Dla wiernych była to uroczystość najwyższej rangi, w której tłumnie brali udział. 

Proboszcz ks. Bogdan Ignasiak zdradził, o co się modlił podczas peregrynacji:

– Przede wszystkim o rodziny, zgodnie z hasłem ,,Maryjo, ocal miłość i życie naszych rodzin”. Zależy mi jako duszpasterzowi, żeby znikały związki niesakramentalne. Nie jest ich dużo w parafii, ale są tacy, którzy już dzieci do Pierwszej Komunii posłali, już w szkołach średnich są, ale żyją bez ślubu kościelnego.

Parafianka Krystyna zaznaczyła, że podczas pierwszej peregrynacji, która miała miejsce ponad 40 lat temu, ważne było przygotowanie duchowe. Podobnie teraz:

– Trzeba było przygotować się jakoś tak duchowo do przyjęcia Matki Boskiej. Dzieci jeszcze wtedy uczestniczyły, a teraz już jestem sama, jestem wdową. Duchowo jestem przygotowana, bo uczestniczę w życiu parafii. Może nie aż tak kultowo. Często w jakichś trudnych chwilach to może w formie modlitwy się zwracam do Matki Bożej.

12 czerwca kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej zostanie przeniesiona do parafii św. Rocha i Macieja w Rząśni.

Skip to content