Przedstawiciele częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich przybyli w sobotę, 22 lutego na Jasną Górę. Mszy św. odprawionej dla pielgrzymów o godz. 14:00 przed Cudownym Obrazem przewodniczył abp senior Stanisław Nowak.

Dr Wanda Terlecka, członek Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich mówi o tym z jakimi intencjami lekarze przyszli do stóp Pani Jasnogórskiej:

Intencje zasadniczo co roku powinny być te same, po pierwsze całe swoje życie także zawodowe oddać Panu Bogu i zabiegać o to, żeby codzienność była zgodna z Jego wolą. To jest intencja podstawowa, która towarzyszyła tej inicjacji pielgrzymek Oddziału Częstochowskiego.

Abp senior Stanisław Nowak w rozmowie z Radiem Fiat dziękował za posługę lekarzy, którzy nie opuszczają cierpiących w potrzebie:

Lekarz to niezwykle ważny zawód. Chodzi o nasze zdrowie, nasze życie, ci dobrzy ludzie pochylają się nad nami, dbają o nasze zdrowie, poświęcają się dla nas i dlatego bardzo ich wszyscy kochamy i cieszymy się z ich obecności.

W homilii hierarcha podkreślił, jak ważna w życiu każdego lekarza powinna być Maryja:

– Drodzy lekarze, stójcie przy Maryi! Takie proste, pokorne Zdrowaś Maryjo lekarza potrafi być dla niego siłą. I nieraz jak macie dokonać trudnej operacji to zawołajcie Matko, Ave Maria, Zdrowaś Maryja, witaj i przyjdź mi na pomoc. Niech lekarz będzie maryjny, niech ten który służy człowiekowi cierpiącemu będzie maryjny. Niech stoi z Maryją pod Krzyżem. Kochani lekarze dziękujemy wam, że nam tak pięknie służycie i życzymy jednego – stójcie pod Krzyżem Chrystusa. Jak św. Piotr, jak Maryja. Amen.

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest organizacją społeczną, skupiającą lekarzy akceptujących naukę Kościoła Katolickiego, a w szczególności – naukę o godności i nienaruszalności życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

PG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content