W parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie spotkali się 14 maja na Paschalnym Dniu Wspólnoty członkowie Ruchu Światło-Życie rejonu częstochowskiego. O godz. 18 uroczystej Mszy św., która stanowiła główny punkt programu Dnia Wspólnoty, przewodniczył ks. Mateusz Ociepka – moderator rejonu częstochowskiego. W Eucharystii uczestniczyły zarówno dzieci, młodzież jak i małżeństwa z Domowego Kościoła. Obecnych było także kilku kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Dzień Wspólnoty przebiegał pod hasłem “Czynić miłosierdzie” i ten temat starał się przybliżyć w czasie konferencji poprzedzającej Mszę św., ks. Ociepka. – Żeby dawać ludziom miłość, to trzeba znaleźć na to czas, zatrzymać się. Bóg uzdalnia nas do czynienia miłosierdzia, tylko od nas zależy czy będziemy chcieli zauważyć drugiego człowieka i być dla niego takim Bożym posłańcem – tłumaczy Monika Anioł z Ruchu Światło-Życie.

– Dla naszej wspólnoty to wielka radość, że mogliśmy gościć członków Ruchu u siebie na Dniu Wspólnoty. To spotkanie na modlitwie jest bardzo cenne. Na co dzień jesteśmy blisko z Ruchem Światło-Życie choćby dlatego, że dom oazowy mieści się na terenie parafii – zauważył ks. Janusz Wojtyla, proboszcz parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie.

W programie Dnia Wspólnoty znalazły się jeszcze m.in.: spotkania w grupach, Namiot Spotkania czy Agapa. Kolejna okazja do celebrowania czasu ze sobą i z Bogiem w takiej formie podczas Powakacyjnego Dnia Wspólnoty, który podsumuje wakacyjne oazy, na które wciąż jeszcze można się zapisać poprzez formularz na stronie www.cz.oaza.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content