Dajmy się zaskoczyć! Msza święta w trzecią rocznicę ingresu i w Dniu Życia Konsekrowanego

webArchikatedra Świętej Rodziny w Częstochowie, godz. 18. Msza święta z racji Dnia Życia Konsekrowanego i w trzecią rocznicę ingresu Arcybiskupa Wacława Depo. Liczne zebrane osoby życia konsekrowanego, różne habity, charyzmaty, lecz Jeden [an, dawca powołania. Przy ołtarzu wielu kapłanów, a na ich czele Pasterz Archidiecezji przeżywający rocznicę Wacław Depo i Biskup Antoni Długosz. Nie brak kleryków Wyższego i Niższego Seminarium Duchownego, a także świeckich. Czas wspólnej modlitwy dziękczynnej, ale i życzeń. Biskup Antoni Długosz podkreślał:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2015/02/b-dlugosz-serwis.mp3]

Podczas homilii Arcybiskup Wacław Depo odniósł się do tego co dziś wciąż aktualne w jego posłudze pasterskiej:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2015/02/abp-waclaw-katedra.mp3]

Dla zgromadzonych w świątyni sióstr i braci zakonnych ten czas modlitwy był wyjątkowy, gdyż na nowo uświadomił im ich wybranie przez Boga, zaproszenie do świętości:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2015/02/siostry.mp3]

O Liturgię Słowa zatroszczyły się osoby życia konsekrowanego. Za śpiew odpowiadała schola stworzona z sióstr zakonnych. W darach ofiarnych złożono m.in. zapaloną świecę, na znak serca gotowego do służby na rzecz Chrystusa i jego Kościoła.
Po Mszy świętej Arcybiskup Wacław Depo podkreślił jak wielkie znaczenie dla niego jako pasterza w Kościele odgrywają osoby życia konsekrowanego:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2015/02/depo-po-mszy-o-konsekracji.mp3]

We Mszy świętej uczestniczyli również energetycy częstochowscy ze swoimi pocztami sztandarowymi.

web 14 web8 web 1 web 2 web 3 web 4 web 5 web 6 web 7 web 8 web 9 web 10 web 11 web 12 web 13

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content