Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży już niebawem

W najbliższy weekend 20-21 listopada odbędą się w Częstochowie Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. W planie m.in. sobotnie spotkaniem młodzieży katolickiej w domu rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo.

O szczegółach wydarzenia mówi ks. Adam Polak, kierownik Referatu Duszpasterstwa Młodzieżowego i Akademickiego archidiecezji częstochowskiej:

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko wydarzenie, które ma miejsce co kilka lat w jakimś dużym mieście na świecie, gdzie młodzi z całego świata się gromadzą razem z papieżem. Z woli Ojca Świętego Jana Pawła II odbywają się co roku w poszczególnych diecezjach a co kilka lat odbywają się na poziomie ogólnoświatowym. Tegoroczne ŚDM odbędą się w duchu słów „Wstań, mianuję cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. […] To słowo „wstań” jest pewnym kluczem, który jest świadomym nawiązaniem do owego „wstania z kanapy”, do którego papież Franciszek zaprosił młodych w Krakowie w 2016 roku.

Z uwagi na to, że w tym roku w archidiecezji częstochowskiej miało miejsce duże wydarzenie dla młodzieży, jakim była Kana Młodych zdecydowano, że tegoroczne diecezjalne Światowe Dni Młodzieży nie będą obchodzone hucznie. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie nie będą mieli sposobności by się spotkać:

Będą się działy dwa wydarzenia. Po pierwsze w sobotę Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży tradycyjnie organizuje w terminie przed uroczystością Chrystusa Króla swoje Forum Młodych, na które w tym roku zaprasza też młodzież z innych ruchów i stowarzyszeń. Natomiast główne obchody to będzie uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (najbliższa niedziela). O godz. 12:00 abp Wacław Depo przewodniczyć będzie Mszy św. w archikatedrze, podczas której młodzi ludzie z KSM złożą swoje przyrzeczenia.

Podczas sobotniego spotkania w Świętej Puszczy o godz. 18:00 odprawiona będzie Msza św., nabożeństwo uwielbieniowe z udziałem Marcina Zielińskiego oraz zabawa integracyjna. Natomiast podczas niedzielnej Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla w archikatedrze o godz. 12:00 abp Wacław Depo nominuje nowego asystenta diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Skip to content