Już w najbliższą sobotę, 4 marca w Ostrowach nad Okszą odbywać się będą rozgrywki diecezjalne w piłce halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej. – Za nami już rogrywki dekanalne i regionowe, przyszła pora na zmagania na szczeblu diecezjalnym. W trzech kategoriach wiekowych będzie mogło zagrać po 12 drużyn. Cieszymy się, że co roku w to wydarzenie angażują się ministranci jak i duszpasterze – mówi ks. Paweł Wróbel – duszpasterz ministrantów i lektorów

Matka Boża umiłowała swoich synów – ministrantów i lektorów, ponieważ w dwunastoletniej historii Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” już trzeci raz zaprasza ich do Częstochowy. – W dniach od 1 do 2 maja to właśnie u nas, w Częstochowie, na halach sportowych położonych w cieniu Jasnogórskiego Sanktuarium, pod okiem Maryi, będą mogli biegać, strzelać, bronić i przede wszystkim dobrze się bawić drużyny z całej Polski. Szacujemy, że w mistrzostwach na poziomie ogólnopolskim weźmie udział blisko 1400 uczestników – dodaje ks. Wróbel. 

Rozgrywki odbywać się będą o puchar Króluj nam Chryste! Głównymi Organizatorami Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC” są: Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów „KnC – Króluj nam Chryste”, i Paweł Guminiak – pomysłodawca i inicjator Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC”. Z ramienia archidiecezji częstochowskiej za mistrzostwa odpowiada ks. Sebastian Ciastek.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content