W maju wierni z Kłobucka trwają na modlitwie. W środę 18 maja o godzinie 21:00 odbyło się specjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, w 102. rocznicę jego urodzin. Dzień później miało miejsce tradycyjne spotkanie w ramach cyklu „Duchowa Odnowa Kłobucka”.

Oba wydarzenia cieszyły się sporą obecnością wiernych. Na nabożeństwach pojawiają się również wierni z okolicznych parafii, nie tylko z kościoła św. Marcina. Ostatnie wydarzenia w parafii podsumowuje ks. Paweł Caban, wikariusz oraz inicjator spotkań:

U nas Maj jest duchowo bardzo intensywny. Przeżywaliśmy 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. O godzinie 21 zebraliśmy się i wspólnie modliliśmy się i dziękowaliśmy za dar Papieża Polaka. Dzisiaj kolejna, comiesięczna Duchowa Odnowa Kłobucka. Mieliliśmy dziś wiele intencji. Wiele wydarzeń jeszcze przed nami m. in. Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie. Chcemy, aby modlitwa za dzieci komunijne przyniosła właściwy efekt i żeby dzień komunii był dla nich szczególny, a nie liczyły się w nim tylko prezenty.

Wielokrotnie ks. Paweł mówił o oczekiwaniu na „owoce” Duchowej Odnowy. Takowych wraz z pozostałymi kapłanami się doczekał. Najbliższa niedziela w parafii św. Marcina w Kłobucku będzie wyjątkowa:

Modlimy się i cieszymy się, bo w najbliższą niedzielę mamy taki owoc Duchowej Odnowy. Owoc wyjątkowy, bo z inicjatywy naszych wiernych będzie u nas Szkaplerz Święty, przyjedzie ojciec karmelita, który będzie mówił o szkaplerzu, o tej pobożności Szkaplerznej, będzie rozwijał w nas duchowość Maryjną, bo przecież Kłobuck to Maryjne sanktuarium i po każdej Mszy świętej będzie możliwość wstąpienia do szkaplerza. To dla mnie jako kapłana jest osobiście szczególnie ważne, że ta inicjatywa wyszła od samych ludzi. Jest to znak, że coś się budzi, że Pan Bóg działa w sercach. Mamy nadzieję, że takich owoców, takich prezentów od Pana Boga będzie w naszej parafii coraz więcej.

Czwartkowe nabożeństwo tradycyjnie zakończyło się błogosławieństwem oraz apelem jasnogórskim. Następne spotkanie z cyklu „Duchowa Odnowa Kłobucka” odbędzie się 16 czerwca. Do włączenia się w modlitwę nieustannie zapraszają duszpasterze wraz z radą parafialną parafii św. Marcina w Kłobucku.

Galeria: Duchowa Odnowa Kłobucka, 19.05.2022/fot. Radio Fiat

Skip to content