W niedzielę, 15 stycznia w Duszpasterstwie Akademickim Emaus odbył się pierwszy w tym roku Dzień Skupienia Rodzin Emaus. Tematem przewodnim roku formacyjnego jest „Eucharystia – centrum życia małżeństwa i rodziny”.

Mszę św. odprawił w tym dniu ks. Wojciech Węgrzyniak – biblista i rekolekcjonista. Poprowadził również konferencję po Mszy św. Na niedzielnych dniach skupienia duchowny podczas swojego nauczania położył został nacisk na Eucharystię, rozumianą przez pryzmat Pisma Świętego:

– Skupiliśmy się dziś na Eucharystii, Mszy św. z punktu widzenia Pisma Świętego. Jestem biblistą oraz wykładowcą Pisma Świętego. Dlatego też chciałem zwrócić uwagę na to, co przeżywamy podczas Mszy św. właśnie przez pryzmat Biblii.

Na czym polega dobre przeżywanie Dni Skupienia? Mówi ks. Węgrzyniak:

– Musimy sobie zdawać sprawę, że żeby móc się skupić, musimy się odciąć od pewnych rzeczy, od błahostek, problemów dnia codziennego. By móc się skoncentrować. To dobry czas, by pewne niepotrzebne aspekty zostawić za sobą i móc się na tym, co ważne skupić porządniej.

Kolejne Dni Skupienia, pod tematem przewodnim „Eucharystia w ujęciu liturgicznym”, odbędą się 23 kwietnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Porosło.

Linda Nocoń

Galeria: Radio Fiat

Dni Skupienia w Duszpasterstwie Akademickim Emaus

Skip to content