Do Marszu Dla Życia pozostał nieco ponad miesiąc

W poniedziałek 25 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie robocze ws. organizacji Marszu dla Życia i Rodziny w Częstochowie. Zaprezentowano oficjalny plakat Marszu z mottem „Po Stronie Życia” zaproponowanym przez abp. Wacława Depo. Zatwierdzono także regulaminy trzech konkursów dla młodzieży.

Przygotowania do Marszu weszły w ostatnią, najbardziej pracowitą fazę. Na jakim etapie są przygotowania wyjaśnił Grzegorz Nienartowicz z Fundacji dla Życia i Rodziny im Jana Pawła II:

Kolejne spotkanie przedmarszowe za nami. Tym razem podzieliliśmy się ulotkami, plakatami, które następnie trafia do parafii i wspólnot. W mediach społecznościowych w tym tygodniu też pojawią informacje o programie i haśle Marszu. […] Miesiąc do Marszu, tempo coraz większe. Maszerujemy dalej i czekamy na ten dzień, żeby razem ucieszyć się Marszem dla Życia i Rodziny.

Kuria metropolitalna w dalszym ciągu zachęca wszystkie rodziny, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy do włączenia się w organizację Marszu oraz do przygotowania własnych, autorskich dekoracji, flag i transparentów. Ks. Robert Grohs z Referatu Duszpasterstwa Rodzin zachęca także do włączenia się w kampanię promującą tegoroczny Marsz:

Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję przeżyć kolejne spotkanie organizacyjne przedstawicieli wspólnot i środowisk współorganizujących Marsz. Zapowiada się coś wspaniałego. Już od dzisiaj są konkursy w szkołach podstawowych i średnich. Mamy też ulotki i plakaty, które będą się rozchodzić. Wszystkich radiosłuchaczy zapraszamy do współtworzenia tego wydarzenia, do powielania, do udostępniania na Facebooku. Kto by chciał ulotki rozprowadzać, to też prosimy o kontakt. W tym roku też będziemy mocno wspierać Ukraińców, którzy walczą o życie.

Konkursy dla młodzieży szkolnej, związane z tematyką rodziny i świętości życia zostały zaadresowane do trzech grup wiekowych. Dla uczniów klas I-III przewidziano konkurs plastyczny, którego tematem jest „Rodzina”. Uczniowie klas IV-VIII będą mogli spróbować swoich sił w konkursie poetyckim, przygotowując wiersz nawiązujący do hasła „Życie to Dar”. Trzeci konkurs, adresowany do uczniów szkół średnich, zakłada nagranie krótkiego filmu w dowolnym stylu (reportaż, dokument, etiuda, reklama itd.), nawiązującego do głównego hasła Marszu „Po Stronie Życia”. O szczegółach odnośnie konkursów będziemy wkrótce informować.

Skip to content