Dobre kapłaństwo i nowe powołania konieczne dla Kościoła

Fot. Radio Fiat

Nowe powołania kapłańskie to intencja, z jaką w każdy trzeci czwartek miesiąca odprawiana jest Msza św. w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Do modlitwy zapraszani są księża i osoby świeckie, chcące modlić się też w intencji kapłanów.

Malejąca liczba powołań to problem wciąż ważny i aktualny dla Kościoła, dlatego konieczna jest wiara i modlitwa.

– O godz. 18:00 odprawiamy Mszę św., później jest Adoracja w ciszy. O 19:30 mamy piękną modlitwę Koronki za kapłanów przed Najświętszym Sakramentem, gdzie szczególnie modlimy się za kapłanów utrudzonych, chorych, atakowanych przez różne pokusy, a także uzależnionych i przeżywających różne kryzysy. Modlimy się też za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa – mówił bp Andrzej Przybylski, który zaprasza na modlitewne spotkanie.

Zdaniem bp. Andrzeja Przybylskiego w modlitwie o powołania i w intencji kapłanów, niezwykle ważna jest wspólnota, ponieważ to w niej rodzi się siła i skuteczność.

– Mocno wierzymy, że dużo większą siłę i skuteczność ma modlitwa wspólna, kiedy bracia modlą się razem, gdy ludzie spotykają się, by modlić się razem. Św. Maksymilian mówił, że jeśli jest wojna i walczymy z kryzysem oraz złem to nie wystarczy jeden żołnierz na wojnie, nawet, jakby był dobrze przygotowany i świetnie uzbrojony. Trzeba tu armii ludzi, podobnie jak do walki o świętość duszy i serc kapłanów – dodał bp Przybylski.

Najbliższa Msza św. w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya odprawiona zostanie w czwartek 21 stycznia o godz. 18:00 pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Transmisja na antenie Radia Fiat.

BNO