„Przyłącz się do paczki” to akcja organizowana w okresie Adwentu przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus”. Celem akcji jest przygotowanie prezentów świątecznych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie. Zbiórka potrwa do 4 grudnia.

O szczegółach inicjatywy mówi ks. Michał Krawczyk, proboszcz parafii akademickiej:

– Chcemy pomagać też na święta dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 35, dlatego że Fundacja od wielu lat współpracuje z tą szkołą. To jest też bardzo piękny wymiar takiej formacji ludzkiej dla studentów. Którzy organizują tę zbiórkę, którzy pakują te rzeczy, które ludzie przynoszą, sami również dzielą się tymi rzeczami.

W kościele akademickim przy ul. Kilińskiego 132 wystawiona jest biała skrzynia, do której można składać rzeczy dla potrzebujących dzieci m.in. słodycze, przybory szkolne, ubrania, zabawki, owoce. Ks. Michał wyjaśnia, co daje taka pomoc drugiemu człowiekowi:

– Po pierwsze, aby otwierać się na miłosierdzie wobec innych, ale też żeby samemu móc mieć przestrzeń do tego by się dzielić się i dawać swój czas, swoje czasem oszczędności. Po to aby miłosierdzie było dawane i głoszone.

Organizatorami akcji „Przyłącz się do paczki” są: Katolicki Związek Akademicki „Emaus”, Duszpasterstwo Akademickie archidiecezji częstochowskiej i Fundacja Akademicka „Na progu”.

Skip to content