Prawie tysiąc maseczek ochronnych rozdał swoim wiernym proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. W ciągu 3 dni do prawie 400 skrzynek pocztowych wszystkich domów i mieszkań dostarczono życzenia od kapłanów pracujących w parafii wraz z maseczkami uszytymi przez siostry zakonne.

Już od dziś (14 kwietnia) będą je mogli otrzymać również inni chętni mieszkańcy Częstochowy. Akcja rozprowadzania tychże środków ochronnych potrwa co najmniej do Niedzieli Miłosierdzia. O szczegółach mówi proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, ks. Andrzej Partika.

– Siostry zakonne z terenu naszej parafii już od dłuższego czasu szyją maseczki ochronne. Do tej pory rozdawaliśmy je jedynie parafianom, którzy otrzymywali je wraz z życzeniami świątecznymi, z kolei teraz, w Godzinę Miłosierdzia Bożego, będziemy je rozdawać każdemu, kto zgłosi się do nas z taką potrzebą.

W szycie maseczek włączyła się zdecydowana większość z 16 zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Materiał na maseczki został zakupiony ze środków Fundacji ufam Tobie oraz dostarczony bezpłatnie przez osoby świeckie zaprzyjaźnione z parafią i wdzięczne za takową inicjatywę.

Dolina Miłosierdzia, oprócz szycia maseczek, prowadzi także kilka innych akcji związanych z obecną sytuacją, wynikającą z zagrożenia koronawirusem. Należą do nich m.in. zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia dla parafian, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi, rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowali się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz. 15.00 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej koronka za konających.

Źródło: Materiały prasowe

Skip to content