Droga Siedmiu Darów ulicami Częstochowy

W czwartek 10 marca ulicami Częstochowy przeszła Droga Krzyżowa zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Honoratek oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej. To już druga w tym roku wędrówka na Jasną Górę w ramach wielkopostnej inicjatywy „Seven Gifts Road”.

Tym razem wierni wyruszyli z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, skąd przeszli 5-kilometrową drogę w modlitwie i skupieniu. To już drugi rok wspólnych Dróg Krzyżowych ulicami Częstochowy.

– W tamtym roku Drogi Krzyżowe były pod hasłem „Seven Sin Road”, czyli „Drogi Siedmiu Grzechów Głównych”. Z każdą Drogą Krzyżową było coraz więcej ludzi, którzy wspólnie z nami chcieli iść. W tym roku inspiracją są Dary Ducha Świętego. Stanowią one pomoc i lekarstwo do wyjścia z naszych grzechów i słabości, a także umocnienie nas w wierze – mówiła s. Natalia ze zgromadzenia Sióstr Honoratek.

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie od wielu lat wpisuje się w aktywne życie lokalnego Kościoła. Pielęgnowanie tradycji takich, jak Gorzkie Żale, modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego czy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest zatem czymś oczywistym i naturalnym.

– Są to Nabożeństwa, które ubogacają nas duchowo i podnoszą w trudnych czasach. Modlitwa jest siłą życia Kościoła oraz życia każdego Chrześcijanina. Dlatego też są to nam bliskie i drogie wydarzenia w życiu naszej wspólnoty – wyjaśnił ks. Gabriel Maciejewski, proboszcz parafii.

Rozważanym Darem Ducha Świętego był tego wieczoru Dar Rozumu. Dla wielu osób przezywanie Wielkiego Postu i możliwość wzięcia udziału w wędrówce ulicami miasta było czymś niezwykłym. Tak uważa m.in. Sofia Miezientseva z KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

– Taka Droga Krzyżowa ulicami Częstochowy jest swoistym świadectwem wiary, ponieważ nasza wędrówka składa się z klękania, modlitw, rozważań i skupienia. Dziś rozważamy Dar Rozumu, który jest jednym z fundamentów naszego istnienia – powiedziała Sofia.

Następna Droga Krzyżowa ulicami Częstochowy wyruszy z parafii Przemienienia Pańskiego w Częstochowie 17 marca o godz. 19:30.

BNO

 

Skip to content