Duchowa inauguracja roku szkolnego w ośrodku sióstr Józefitek

W czwartek 7 września w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym sióstr Józefitek w Częstochowie odprawiona została Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny w tym ośrodku. Eucharystię sprawował dyrektor Radia Fiat, ks. Piotr Zaborski, modląc się w intencji podopiecznych, wychowawców i sióstr pracujących w ośrodku. W wygłoszonym kazaniu ks. Piotr, posługując się opowieścią o braterskiej miłości, przekazał zgromadzonym ważne przesłanie:
– Jeśli bardziej pokochamy Pana Jezusa, to Pan Jezus da nam więcej powodów do radości. Jeśli pokochacie szkołę, jeśli pokochacie pacierz poranny, jeśli pokochacie odrabianie lekcji, jeśli pokochacie swoje zajęcia takie czy inne, to one nie będą dla was ciężarem, ale one zaczną was cieszyć, zaczną wam dawać radość. To jest sekret – jeśli ktoś cię denerwuje, zacznij go kochać, a zobaczysz co się stanie.
Po Mszy św. zgromadzeni w kaplicy ośrodka modlili się nowenną do św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, przedkładając intencje pomyślności w nowym roku szkolnym, zdrowia dla siebie i swoich rodzin, wychowawców i posługujących w ośrodku sióstr.
Większość szkół rozpoczęła nowy rok szkolny Mszą św. 4 września, ale jak zapewniła dyrektor ośrodka, s. Ezechiela, opóźnienie w ich placówce miało swoje powody:
– Niektóre z naszych podopiecznych przedłużyły sobie troszkę wakacje, a chciałyśmy, żeby wszystkie mogły razem z nami rozpocząć ten nowy rok szkolny.
Specjalny Ośrodek Wychowawczy sióstr Józefitek przygotowuje dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną do funkcjonowania w relacjach z innymi ludźmi w różnych sytuacjach życiowych. Jest miejscem, gdzie następuje integracja ze środowiskiem osób pełnosprawnych. Przygotowuje do życia w społeczeństwie.

ZD

Skip to content