Parafia św. Marcina w Kłobucku zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia, w których czasie szczególnemu zawierzeniu oddawane będą intencje mieszkańców miasta. Modlitwy o charakterze cyklicznym mają się odbywać raz w miesiącu. Najbliższa adoracja będzie mieć miejsce w kościele parafialnym w czwartek 18 listopada o godz. 19:00.

– Chcemy modlić się za nasze miasto, aby wsłuchiwać się w głos Pana i w Jego świetle umacniać miłość do naszych bliźnich – wyjaśnił ks. Paweł Caban, wikariusz parafii św. Marcina w Kłobucku i dodał: – Startujemy z nową inicjatywą, która zrodziła się w myśli księży oraz osób związanych z naszym parafialnym kościołem. Wspólnie zastanawialiśmy się, co możemy zrobić nowego dla Kłobucka. Pomyśleliśmy, że musimy zacząć od spotkania z Chrystusem, wspólnej modlitwy oraz wsłuchiwania się w Tego, co sam chce nam powiedzieć i jak chce nas poprowadzić. Ten pomysł kiełkował w nas już pod koniec wakacji, ale ostatecznie postanowiliśmy zainicjować tę comiesięczną adorację po Nabożeństwach Różańcowych. Nazwaliśmy ją „Duchową odnową Kłobucka” – powiedział wikariusz.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia za mieszkańców Kłobucka zbiegła się z zainicjowanym przez Papieża Franciszka synodem biskupów, poświęconym m.in. wspólnemu wsłuchiwaniu się Ducha Świętego oraz drugiego człowieka. W adoracji może wziąć udział każdy, także spoza Kłobucka.

– Na tę modlitwę zapraszamy mieszkańców Kłobucka, zarówno tych bardziej, jak i mniej związanych z Kościołem. Mile widziani są też przyjezdni oraz wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w naszej modlitwie. Będziemy słuchać Słowa Pana, by później wpatrywać się w Jego Eucharystyczne oblicze. Będziemy prosić Go o światło, abyśmy mogli w Kłobucku owocnie głosić Słowo Chrystusa i mieli możliwość docierać do smutnych, zagubionych oraz tych, którzy wciąż nie poznali Chrystusa do końca – dodał ks. Paweł Caban.

Do wspólnej modlitwy w intencji Kłobucka zapraszają duszpasterze oraz rada parafialna parafii św. Marcina w Kłobucku.

BNO

Skip to content