Duchowa wędrówka ku wspólnocie i odnowie

W niedzielę, 9 czerwca kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przybyła do Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Po uroczystym powitaniu zgromadzeni wierni modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza.

Ks. Łukasz Dybowski proboszcz parafii wyjaśnił jak wyjątkowa dla wiernych jest uroczystość peregrynacji:

– W tej parafii jest to duże wydarzenie, bardzo historyczne, ponieważ 45 lat temu tej parafii nie było. Powstała dopiero w 2000 roku. Na gruncie parafialnym ten obraz przychodzi po raz pierwszy. Myślę, że takie przygotowanie duchowe przede wszystkim polegało na uczestnictwie w misjach parafialnych, które od wtorku do soboty mieliśmy, a ludzie gromadzili się na nich bardzo chętnie.

Ks. Dybowski zwrócił również uwagę, że dzięki patronowi kościoła, miejsce stało się pajęczańskim Betlejem:

– Mamy tutaj nasze pajęczańskie Betlejem, czczony jest Jezus w tajemnicy właśnie swojego narodzenia. Natomiast też jest to Kościół, który jest również sanktuarium św. dzieci fatimskich, więc tutaj te dzieci fatimskie i dziecięctwo Boże, są znakiem szczególnym wybrania i umiłowania przez Boga.

Kolejnym miejscem do jakiego w poniedziałek 10 czerwca zawita Matka Boża Jasnogórska, będzie Parafia św. Jana Chrzciciela w Białej Szlacheckiej.

EG
Galeria: Radio Fiat

Duchowa wędrówka ku wspólnocie i odnowie

Skip to content