„Dzieci posłane na ratunek światu” – fatimski adwent w archidiecezji częstochowskiej

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, we współpracy z wydawnictwem Regina Poloniae i Tygodnikiem Katolickim Niedziela opracował materiały adwentowe dla dzieci i młodzieży, nawiązujące do objawień fatimskich: „Łucja, Franciszek i Hiacynta. Dzieci posłane na ratunek światu”.

O szczegółach tegorocznego programu adwentowego mówi ks. dr Andrzej Kuliberda, kierownik archidiecezjalnego Wydziału Duszpasterskiego:

Materiały nawiązują do objawień fatimskich oraz do nowego roku duszpasterskiego, który zaczynamy w pierwszą niedzielę adwentu, a który będziemy przeżywać pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest jeszcze dalszy kontekst, mianowicie trudnej sytuacji świata, w jakieś znaleźliśmy się przez rzeczy, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach i latach. Widzimy pewną analogię do tej trudnej sytuacji przed 100 laty dlatego chcemy przypomnieć to, co powiedziała Matka Boża wierząc, że objawienia fatimskie są aktualne.

Materiały adwentowe zawierają wiele informacji na temat zarówno objawień fatimskich, ich tła historycznego oraz ciekawostek z życia dzieci Łucji, Franciszka i Hiacynty. Jest to już ósma edycja materiałów adwentowych, przygotowanych przez Wydział Duszpasterski, na które składają się m.in.:

Książeczka dla dzieci, w której będą mogły wklejać naklejki otrzymane od księdza podczas udziału w roratach. W tych książeczkach zapisane są też najistotniejsze rzeczy oraz postawione jest pytanie, na które mają odpowiedzieć. Oprócz tego, w materiałach jest propozycja kazań adwentowych dla dzieci oraz materiały audio i wideo.

Materiały są przeznaczone do pracy duszpasterskiej z dziećmi na poziomie parafialnym. Księża i zakonnicy mogą odebrać materiały w Kurii archidiecezjalnej, w godzinach jej pracy. Radio Fiat objęło projekt tegorocznych materiałów adwentowych patronatem medialnym.

Skip to content