Dzieci posłane na ratunek światu

„Łucja, Franciszek i Hiacynta. Dzieci posłane na ratunek światu” to tytuł książki napisanej przez ks. Andrzeja Kuliberdę o fatimskim przesłaniu Maryi. Orędzie Matki Bożej skierowane do świata przez trójkę pastuszków to apel o gorliwą modlitwę i nawrócenie ludzkich serc.

W chwili objawień Łucja, Franciszek i Hiacynta mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Maryja ukazała się im na krzewie ilex, czyli karłowatej odmianie dębu mierzącej nieco ponad metr wysokości. Franciszek widział Maryję, Hiacynta Ją także słyszała, natomiast Łucja mogła z Nią również rozmawiać. Objawienia miały miejsce około południa.

Jak tłumaczy ks. Andrzej Kuliberda, książka o dzieciach z Fatimy adresowana jest nie tylko do najmłodszych czytelników, ale również do całych rodzin:

– Książka skierowana jest również do dziadków oraz młodych ludzi, co bardzo mocno zaznaczył w dedykacji abp Wacław Depo. Gdy weźmiemy tę książkę do ręki to oprócz kolorowych ilustracji zobaczymy też zdania św. Jana Pawła II oraz papieża emeryta Benedykta XVI, którzy mówią, że wezwanie Matki Bożej z Fatimy nie jest jednorazowe.

Matka Boża powiedziała również, że zło zwyciężyć można modlitwą. Poprosiła więc o nabożeństwa wynagradzające pierwszych sobót miesiąca oraz poświęcenie Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi:

– To oznacza, że II wojna światowa i podobne wydarzenia są przede wszystkim owocem duchowej kondycji świata. Jeśli dzisiaj zmagamy się na świecie – najpierw – z pandemią, a teraz z wojną na Ukrainie to jest to moim zdaniem wezwanie do nawrócenia.

Publikacja ks. Andrzeja Kuliberdy kończy się zaproszeniem czytelnika do odwiedzenia Sanktuarium Dzieci Fatimskich, które decyzją abp. Wacława Depo ustanowione zostało w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

ABK

Skip to content